ДП КЛІНІЧНИЙ САНАТОРІЙ «ІМ.ПИРОГОВА»

Куяльник унікальний за своїми цілющими властивостями бальнеогрязьовий курорт України, один з найбільших курортно-рекреаційних комплексів північно-західного узбережжя Чорного моря. Сухий і теплий клімат, велика кількість сонячних днів, цілюща лиманова ропа, грязь, джерела мінеральної води створили умови для відпочинку та зцілення від багатьох хвороб.
Санаторій розташований в північно-східній частині м.Одеси, в межах міста, в 2

км від чорноморського узбережжя і 9 від центру Одеси, біля підніжжя Жевахової гори на правом березі Куяльницького лиману. Сьогодні Куяльник-це великий санаторно курортний заклад. У центрі курорту Куяльник, в 50 метрах від лікувального пляжу, знаходиться і функціонує грязелікарня і курортна поліклініка, де зосереджена лікувально-діагностична база курорту.

На курорті функціонує Клінічний санаторій ім Пирогова з поліклінікою, водо- та грязелікувальницями, бюветоммінеральної води. Головний лікувальний профіль захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, урологічні, гінекологічні і деякі шкіряні захворювання при використанні в лікувальному процесі грязей Куяльницького лиману. Мінеральна вода Куяльник - маломінералізована лікувально-столова хлоридна натрієва Миргородського типу при питному застосуванні ефективна при захворюваннях шлунку, кишечнику, дванадцятипалої кишки, жовчовивідної системи.


Акція від INFLOTCRUISES

Бронюй відпочинок в Україні та гарантовано отримай 5% знижку на круїз*

Деталі

ПРОФІЛЬ САНАТОРІЮ:

Зараз в санаторії діє сучасна поліклініка, в якій працює спортзал для проведення ЛФК, басейн з ропою, кабінет масажу, фізіотерапії і інші процедурні. Терапія із застосуванням грязелікування проводиться цілий рік.

На даний момент санаторій спеціалізується на лікуванні:

- Хвороб і травм опорно-рухового апарату;
- Дерматології;
- Захворювань органів дихання;
- Захворювань нервової системи;
- Хвороб кровоносної системи;
- Суглобових захворювань;
- Дитячих хвороб;
- Захворювань чоловічої та жіночої сечостатевої системи.

ПРОТИПОКАЗАННЯ:

Як і всі процедури, грязелікування може бути протипоказано для пацієнтів з деякими захворюваннями. В такому випадку терапія не допоможе поліпшити здоров’я, а навпаки — зіпсує його. Не призначається:

- при вагітности;
- при соматичних хворобах у важкій формі;
- при нестабільному кровообігу;
- при нирковій та печінковій недостатності;
- при наявності стенокардії;
- при порушенні в роботі серця і його ритму;
- при деякіх запальних хворобах;
- при ревматизмі в гострій формі;
- при психічних та інтелектуальних розладах;
- при проблемах з правильним функціонуванням тазових органів;
- при деяких видах паралічу;
- при наявності пухлин в центральному мозку;
- при будь-яких хворобах, що протікають із запаленнями;
- при гострих інфекціях;
- при ЗПСШ;
- при гіпертонії і гіпертонічних кризах;
- при наявності пухлин і утвореннями злоякісного характеру;
- при хворобах, які потребують стаціонарного лікування;
- при туберкульозі на всіх стадіях і у всіх формах;
- при атеросклерозі нижніх кінцівок.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ САНАТОРІЮ КУЯЛЬНИК ІМ. ПИРОГОВА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ

Безпека і здоров'я наших Гостей для нас понад усе і є завданням першорядної важливості. Ми приділяємо пильну увагу здоров'ю і забезпечення безпеки наших Гостей, Партнерів та Працівників.

Грунтовно вивчивши інформацію про поширення інфекції, рекомендації провідних експертів і урядових організацій - МОЗ України та ВООЗ, ми посилили діючі процедури і протоколи, з метою забезпечити комфортні та безпечні умови для наших Гостей.

Графік роботи поліклініки санаторію в умовах пандемії

Поліклініка санаторію працює з понеділка по суботу з 8:00 до 12:00, неділя вихідний.

Про тести на коронавірус

В даний час дуже багато охочих оздоровитися в санаторії Куяльник задаються питанням про необхідність здачі тесту на коронавірус.

Для заселення в санаторій при наявності путівки або для відвідування і проведення процедур для жителів Одеси і області (без проживання) потрібен негативний результат ІФА тесту Антитіла IgМ до вірусу SARS CoV-2 (COVID-19) (кількісне або якісне визначення - не важливо), результат повинен бути не пізніше 3-х днів на момент приїзду.

Такий тест можна здати в санаторії за 350 грн, але результат буде готовий на наступний день, тому гостям які прибувають по путівці з проживанням потрібно оплатити додаткові добу проживання.

Про санаторно-курортній карті (ФОРМА 072 / О)

Санаторно-курортна карта повинна бути оформлена не пізніше двох місячної давності на момент прибуття в санаторій, також її можна оформити в санаторії за 290 грн, у вартість оформлення входить загальний аналіз крові і сечі, кардіограма, консультація гінеколога або уролога.

Якщо Ви бажаєте отримувати процедури з першого дня, то карту краще оформити заздалегідь і в такому випадку відразу буде відомо про Ваши протипоказання до лікування.

Про відвідування санаторію для одеситів на короткий термін, наприклад, для відвідування басейну на один день.

В такому випадку можна не оформляти санаторно-курортну карту, але необхідно мати при собі негативний ІФА тест на коронавірус.

ЛІКУВАННЯ

Неподалік від санаторію «Куяльник» розташовано бювет з цілющими мінеральними водами. Вони насичені натрієм і хлоридом, надходять зі свердловин Верхньосарматського водоносного горизонту глибиною в 90 м. Починаючи з 1890 року, ця вода активно застосовується в лікуванні різних недуг в комплексі з грязьовою терапією.
Вода має дуже корисний склад, який впливає і усуває симптоми різних хвороб, що протікають в організмі на даний момент:
Натрій відповідає за регулювання обміну рідин і тиску в тканинах. Він запускає роботу залоз внутрішньої секреції, шлунково-кишкового тракту. Також допомагає в утворенні, виділенні і виведенні жовчі;
Калій відповідає за регулювання тиску, але ще він підсилює шлунковий тонус, покращує його моторну функцію. Крім того елемент виробляє хлористоводневу кислоту і бере участь в дуже важливому процесі — синтезуванні глікогену в печінці. Гіпокаліємія викликає серйозні проблеми в роботі травного тракту — поганий апетит, нудоту, блювотні позиви, погіршення перистальтики кишечника.

Іони хлору — фундаментальні речовини для утворення хлористоводневої кислоти. Якщо приймати іони, секреторна і моторна функція в харчовому тракті значно поліпшується. Також хлор впливає на панкреатичну секрецію, роботу жовчовивідних шляхів і видільну функцію нирок (виведення відфільтрованих речовин з організму разом з сечею).
Кислотність мінеральної води «Куяльник» нейтральна — 6,5. Загальна мінералізація становить 3,1 г на літр.
Мінеральна вода позитивно впливає на моторику і видільну функцію шлунково-кишкового тракту, роботу підшлункової залози і печінки. Її прийом прописують при багатьох проблемах зі шлунком. Вода стимулює вироблення таких гормонів як гастрин, холецистокінін і секретин. Це необхідні для роботи шлунка речовини — вони розщеплюють жири, білки і вуглеводи.
Крім свого основного призначення — впливу на шлунок і кишечник, мінеральна вода «Куяльник» також сприяє поліпшенню нейрогуморальних процесів, активізує утворення ферментів. У води низька мінералізація і тому хімічні речовини в її складі надходять в кровоносну систему набагато швидше, а також допомагають в утворенні і з’єднанні нових нервових клітин і регулюють нервове збудження в організмі людини.
Часто питво «Куяльника» призначають для профілактики захворювань або ж при лікуванні хвороб інших систем організму. Доведено, що така вода покращує обмінні процеси в тканинах, сприяють поліпшенню роботи кори і субкортикального відділу головного мозку. Також завдяки хлоридно-натрієвої води в кров потрапляє гідрокортизон і його похідні — це значно покращує імунітет і допомагає позбутися від запалень в організмі.

Сфера призначення мінеральної води

Хвороби, при яких найчастіше призначають Куяльницьку воду — це хронічні гастрити з нормальною або зниженою функцією утворення кислоти в шлунку, хронічні пієлонефрити, некалькульозний холецистит, а також постхолецистектомічний синдром. Слід зазначити, що приймати воду можна тільки в періоди стійких / нестійких ремісій або на стадії спаду загострення.

Прийом «Куяльника» протипоказаний при таких хворобах:

Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю;
Наявність виразок і ерозій в 12-палої кишки, шлунку;
Запалення жовчних проток;
Хвороба Крона;
Ентерит або коліт хронічного характеру в період важкої форми загострення;
Злоякісні пухлини в шлунку тощо.
З кожним роком використання негазованої води стає все більш затребуваним і показує відмінні результати.

Спосіб застосування

Залежно від складності і симптомів захворювання прописуються різні курси прийому мінеральної води. Зазвичай призначають приймати 100-300 мл в день за півгодини або годину до прийому їжі. Залежно від того як протікає хвороба, вибирається:
Вид води — темно-зелена або зі свердловини;
Періодичність прийому — від 3 до 5 разів;
Температура — прохолодна або тепла вода.
Слід зазначити, що «Куяльник» активно
використовується і для проведення косметологічних процедур. Умивання і протирання мінеральними водами сприяє поліпшенню структури шкіри обличчя і позбавлення її від наслідків впливу водопровідної води і хлору, що в ній знаходиться.
Прийом «Куяльника» в невеликих дозах також використовується для профілактики і поліпшення стану здоров’я в цілому, часто застосовується під час дієт.

Грязьові лікування

За призначенням лікаря в путівку входять одна з перерахованих процедур (з урахуванням стану здоров'я).

-Грязьові аплікації.
-Електрогрязьові лікування.
-Грязьові компреси.
-Газогрязьові ванни.

ХАРЧУВАННЯ В САНАТОРІЇ КУЯЛЬНИК

Наші кухарі в тісній співпраці з дієтологами розробили комплексне меню, харчування якє задовольнить побажання кожного.У санаторії Куяльник харчування організовано за принципом «шведського столу».

Ми пропонуємо триразове харчування з різноманітним вибором перших, других страв, салатів, гарнірів і тп.

РОЗМІЩЕННЯ


НОМЕР «ЕКОНОМ»

«Економ» - це невелика, але затишна кімната, розрахована на проживання двох осіб. В кімнаті розташовані 2 односпальні ліжка, комоди і особистий санвузол. Обладнана телевізором, також є вихід на балкон.

НОМЕР «СТАНДАРТ»

«Стандарт» - це невеликий, але затишний номер. Розрахований на розміщення двох чоловік. В кімнаті є всі необхідні меблі і техніка для комфортного проживання та відпочинку. Обладнана шафою, столом, два односпальні ліжка, холодильником. Є власний санвузол. На сайті вказана ціна за проживання однієї людини.

«НОМЕР ДЛЯ СПИНАЛЬНИКІВ»

Номер для спинальників - це категорія номерів, обладнаних для проживання людей з обмеженими можливостями, на інвалідних візках. В кімнаті є спеціальні поручні і власники, кнопки для виклику медсестри, лікаря. Також в цих номерах збільшена ширина дверних прорізів. А на поверсі обладнана окрема їдальня для забезпечення максимального комфорту. У номері є телевізор, холодильник, особистий санвузол і вихід на балкон.

НОМЕР «СТАНДАРТ ПОКРАЩЕНИЙ»

«Стандарт покращений» — це категорія номерів, розрахована на проживання двох пацієнтів. Кімната простора, виконана в стриманому стилі. Обладнана меблями — шафами, двома односпальними ліжками або одним двоспальним ліжком і столом. Є власний санвузол, душ і необхідна техніка — холодильник, телевізор і кондиціонер. Ідеально підійде для проживання і відпочинку після процедур.

Номер «Напівлюкс» двокімнатний

«Напівлюкс» двокімнатний — це просторий номер, який підійде для проживання всією сім'єю. В одній кімнаті розташоване двоспальне ліжко, в іншій — зручний розкладний диван. Також в номері є стіл і шафа, холодильник, кондиціонер, телевізор, власний санвузол та душ. З кімнати є вихід на затишний балкон.

«Напівлюкс» студія

«Напівлюкс студія» — це просторий і затишний номер, оформлений в стриманому стилі. Кімната розділена на дві зони: в одній з них розташована двоспальне ліжко, а в іншій — великий диван. Обладнана всім необхідним для комфортного проживання пари або невеликої сім’ї. В номері є балкон, меблі, холодильник і власний санвузол.

«Стандарт» Преміум 1-місний

Номер категорії «Стандарт» Преміум 1-місний обладнаний функціональним ліжком, щоб пацієнтам з обмеженими можливостями було максимально комфортно. У номері є: кнопка виклику персоналу, система підігріву підлоги, LCD телевізор з 30+ каналами, міні-холодильник, кондиціонер, особистий балкон, санвузол з поручнем для інвалідів і людей з обмеженими можливостями. 

«Стандарт» Преміум 2-місний

Номер категорії "«Дім»стандарт 2-місний" обладнаний односпальним і функціональним ліжком, щоб пацієнтам з обмеженими можливостями було максимально комфортно. У номері є: кнопка виклику персоналу, система підігріву підлоги, LCD телевізор з 30+ каналами, міні-холодильник, кондиціонер, особистий балкон, санвузол з поручнями для інвалідів і людей з обмеженими можливостями.

«Люкс» Преміум

Номер категорії «Люкс» Преміум — відмінний номер з двоспальним ліжком, зоною відпочинку, особистої кухнею та санвузлом. Номер укомплектований сучасною технікою — LCD телевізором з 30+ каналами, міні-холодильником, кондиціонером. Є кнопка виклику персоналу. З номера є вихід на балкон, де можна подихати чистим повітрям південного регіону.

Правила внутрішнього розпорядку Дочірнього підприємства “Клінічний санаторій ім. Пирогова

Адреса

65013, м.Одеса, вул. Лиманна, 170 (Курорт Куяльник)

ПОТРІБНО ВІДВІДАТИ

Цікаві МІСЦЯ

Українські пейзажі захоплюють та закохують в себе, надихають, сповнюючи життєвих сил. Дивовижно, але, мандруючи Україною, можна побачити та насолодитися не просто не схожими, а й насправді унікальними та несхожими ні на які інші місцини місцями.