КУРОРТ СВАЛЯВА

Всі ми прекрасно знаємо, що великі міста шкодять нашому здоров'ю. Шум, забруднення повітря і хронічні стреси залишають серйозний відбиток і погіршують якість життя. Тому хороший відпочинок стає необхідністю. Саме з цим пов'язана популярність бальнеологічних курортів в Україні та у всьому світі. 

Свалява – місто районного значення та відомий бальнеологічний курорт Закарпаття.

Свалява була заснована в XII столітті, хоча поселення на місці сучасного міста існували з I тисячоліття до н. е. Крім того, поблизу міста було виявлено венедське поховання зі зброєю. Свалява вперше згадується в документах в XII столітті. За свідченням королівської грамоти, поселення до 1264 року перебувало «по ту сторону засіки», тобто в складі Галицько-Волинського князівства.

Розташована Свалява в гірській зоні Карпат серед безлічі мальовничих ландшафтів і дивовижних природних красот. Піднявшись на вершину гори під назвою Двоголовий Стій, можна побачити пів-області. Найчистішими кристальними потоками мчать з гір річки Латориця, Боржава, Пеня та Свалявка. Злиття двох кристально-чистих гірських річок: Свалявки (3 км) і Латориці (2,3 км) утворюють чарівну мальовничу долину, в якій і розташований один з найвідоміших українських курортів – Свалява.


Акція від INFLOTCRUISES

Бронюй відпочинок в Україні та гарантовано отримай 5% знижку на круїз*

Деталі

Кращі пропозиції санаторіїв

ТЕРМАЛЬНІ ТА МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ

Свалява славиться своїми мінеральними джерелами, яких тут більше ста. Це левова частка всіх джерел Закарпаття. Мінеральна вода Сваляви і всі гідрокарбонатно-натрієві, так звані лужні мінеральні води, використовуються для поліпшення травлення, особливо при підвищеній кислотності шлунку, коли за рахунок нейтралізації кислоти припиняється печія, відчуття важкості в шлунку; в результаті евакуації нейтралізованого шлункового вмісту, а також завдяки стимуляції секреції жовчі і скорочення жовчного міхура відновлюється надходження жовчі та секрету підшлункової залози, підвищується активність травних ферментів. Іншою важливою дією гідрокарбонатних вод як буферних розчинів є їх вплив на кислотно-лужний стан організму при явищах метаболічного ацидозу, наприклад, при ожирінні, цукровому діабеті. Зсув рН сечі в лужну сторону має велике значення для розчинення сечового піску певного хімічного складу.

Головне багатство цього краю

Головне багатство цього краю – термальні та мінеральні води, відомі ще з 15 століття. Вони дуже цінувалися і називалися «Святими криницями». Вчені підрахували вік свалявських мінеральних вод – близько 65 млн. років. Зараз в Сваляві розливають такі води як «Лужанська-7», «Поляна Квасова», «Поляна Купель». Більшість партій води експортується в країни ЄС. Якість мінеральних вод не поступається кавказьким, французьким та чеським водам.

Гідрокарбонатні води сприяють вуглеводному та ліпідному обміну завдяки поліпшенню функціонального стану печінки в результаті посилення ліполітичних процесів. Наявність в мінеральній воді широкого спектра мікроелементів у біологічно активній концентрації зумовлює ефективність її призначення при порушеннях мінерального обміну.

«Поляна Квасова» - склад цієї гідрокарбонатної води збагачений бором, фтором, залізом та іншими мікроелементами. Ця вода показана для лікування всіх захворювань шлунку з підвищеним рівнем кислотності, рефлюкс-езофагіту, супутніх змін у вигляді холі і панкреатостазу, а також хронічного панкреатиту, гепатозів, гепатитів, цукрового діабету. 

 «Лужанська» - практично повністю складається з гідрокарбонатів, що визначає особливість та унікальність її хімічного складу. Містить біологічно активні концентрації кальцію, ортоборної кислоти. Лікування захворювань: хронічний неатрофічний гастрит з підвищеною кислотністю і такий, що зберігає кислотноутворюючу функцію шлунку, ускладнена виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічний атрофічний гастрит зі зниженою кислотністю і такий, що зберігає кислотноутворюючу функцію шлунку, хронічний панкреатит, хронічний коліт, що супроводжуються діареєю або запорами, хронічні захворювання жовчного міхура та інші захворювання жовчовивідних шляхів різного походження у стані стійкої або нестійкої ремісії, сечокам'яна хвороба без порушення прохідності сечовивідних шляхів, цукровий діабет, деякі порушення імунітету. 

 «Лужанська-7» - відрізняється наявністю в іонному складі біологічно активних концентрацій кальцію, бору, фтору, йоду, літію і найвищого для цих вод рівня метакремнієвої кислоти. Це робить її аналогом всесвітньо відомої мінеральної води «Гран Гриль» курорту Віші (Франція) і «Білинська Киселка» курорту Білин (Чехія), але вона вигідно відрізняється від них вмістом деяких специфічних мікроелементів, які дозволяють розширити показання для її лікувального застосування. Лікування захворювань шлунку, переважно з підвищеним рівнем кислотності, супутніх змін органів травлення у вигляді вторинного холі і панкреатостазу, різних порушеннях обміну речовин, кислотно-лужного стану організму, зокрема при проявах метаболічного ацидозу, що супроводжують цукровий діабет, при ожирінні.  

КУРОРТ ПОЛЯНА

Поляна – невелике, дуже мальовниче і затишне курортне селище, розташоване в Свалявському районі Закарпатської області. Селище розташувалось в карпатській долині, оточеній гірськими шпилями та реліктовими лісами. Знаходиться воно в 10 кілометрах від районного центру Свалява. Щороку курорт Поляна приймає величезна кількість українських та іноземних туристів, охочих доторкнутися до первозданної природи і оздоровитися. Питні мінеральні курси – основний лікувальний фактор курорту Поляна в Закарпатті, а прекрасна природа і м'які кліматичні умови підсилюють дію води.

У лікуванні застосовують води «Поляна Квасова» і «Поляна Купель». Їх відносять до категорії середньо-мінералізованих, гідрокарбонатно-натрієвих з природним вмістом вуглекислого газу. Джерела знаходяться в урочищі і трохи віддалені від центру курорту. Це служить додатковим захистом для води. Мінеральна вода курорту Поляна благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт. Вона злегка кислувата на смак, не має запаху і містить велику кількість вуглекислоти в складі, збагачена фтором, бором, мінералами і корисними речовинами.

Лікування в санаторіях доповнюють нормована фізична активність, фізіопроцедури, масажі та дієтотерапія. Комбінація цих методик з водними процедурами збільшує ефект від лікування. Різноманітні ванни, душі і масажі поліпшують фізіологічні показники організму і стимулюють обмін речовин.

ОСНОВНІ ЛІКУВАЛЬНІ ФАКТОРИ КУРОРТУ:

• клімат (чисте повітря і м'який температурний режим позитивно позначаються на органах дихання); 

• мінеральні води (поруч із селищем кілька джерел мінеральних вод з різними лікувальними властивостями і показаннями); 

• фізіопроцедури та водолікування. 

Спеціалізація Поляни – гастроентерологія. Тут допомагають при таких захворюваннях:

• хронічний гастрит; • коліти; • ентерити; • гіпоглікемічний синдром; • гастродуоденіти; • виразка дванадцятипалої кишки; • демпінг-синдром; • перигепатити; • хронічний панкреатит; • дисфункція кишечника; • перігастріти; • перихолецистити. 

Розташовані в селі Поляна санаторії розрізняються за профілем:

• найстаріший на курорті (понад 130 років) санаторій «Поляна» спеціалізується на хворобах травних органів і шлунково-кишкового тракту; 

• «Сонячна Долина» приймає постояльців з проблемами серця, обміну речовин, травного тракту, діабету, урологічними захворюваннями; 

• в «Сонячному Закарпатті» лікують гінекологічні захворювання, хвороби обміну речовин, печінки та шлунково-кишкового тракту. 

Поляна – курорт, де успішно допомагають людям, що страждають на сольовий діатез, цукровий діабет, що протікає в легкій або середній формі, захворювання печінки та жовчовивідних шляхів: гепатит, гепатоз, дискінезію, дуодено-гастральний рефлюкс.

Добре зарекомендувала себе терапія хвороб нирок: пієлітів, циститів, сечокам'яної хвороби, реабілітація після видалення каменів. У медичних центрах курорту надають допомогу при ішемії, артриті, артрозі, допомагають реабілітуватися після перенесених інфаркту або інсульту.

Тут діють програми терапії безпліддя і розладів жіночого статевого здоров'я (вагінальні зрошення). У лікарів здравниці великий досвід в усуненні інтоксикації організму, зокрема у людей, які постраждали від аварії на ЧАЕС і які працюють на шкідливих виробничих процесах.

На курортах Закарпаття Ви можете пройти курси інгаляцій, аромотерапії, масажу, ванн, електрофорез, фізіотерапевтичних, лазерних, косметичних процедур.

ДОЗВІЛЛЯ ТА РОЗВАГИ

• Екскурсійні бюро, які організовують поїздки по регіону та за кордон (за наявності закордонного паспорта): в Угорщину, Словаччину. 

• Зі Сваляви та Поляни організовуються туристичні поїздки по найближчих цікавих місцях Закарпаття (озеро Синевир, водоспад Шипіт, Полонина, Лумшори). 

• Відкриті, добре обладнані майданчики для волейболу, настільного тенісу, великого тенісу, футбольні поля. 

• Басейни зі штучним підігрівом і без. 

• Пункти прокату спортивного і туристичного спорядження. 

• Танцювальні вечори та кінопокази. 

• Взимку можна кататися на лижах. 

Відпочинок в Поляні (Закарпаття) – це гірські прогулянки і можливість познайомитися ближче з місцевою, унікальною природою. Висота гір не перевищує 1000 метрів: підйом не утруднить ні дітей, ні людей зі слабкою фізичною підготовкою. А фото з наймальовничіших куточків Карпат прикрасить ваш альбом! Обов'язково підніміться на гору Кичера, прогуляйтеся по Вулканічному хребту, Боржавському та Оленівському перевалах. Захоплюючі відчуття гарантовані! Поляна – курорт, який сподобається і тим, хто любить побути в тиші, і активним людям, що прагнуть постійно діяти та рухатись, відвідувати музеї, храми, пізнавати найвіддаленіші куточки нашої країни. 

Відпочинок в Поляні припаде до смаку і дорослим, і дітям. До того ж, веселе проведення часу можна поєднати з ефективним лікуванням та істотно поліпшити стан свого здоров'я!  

ТУРИСТИЧНІ ПАМ’ЯТКИ СВАЛЯВИ ТА ПОЛЯНИ

1. Михайлівська церква (1588 р.). 

Храми та церкви Сваляви – це окрема глава в історії про цю дивовижну місцину. Найвідоміша серед культових пам'яток – старовинна дерев'яна Михайлівська церква, збудована в 1588 році. Цей пам'ятник дерев'яного зодчества XVI-XVIII ст., яким пишаються всі мешканці міста, являє собою справжній архітектурний шедевр, захоплює всіх своєю самобутністю. Знаходиться вона на невеликому кладовищі в південній частині міста. Незважаючи на його поважний вік, храм все ще не втратив своєї краси. Церква унікальна, оскільки побудована без єдиного цвяха.

2. Уклінська дерев'яна церква Св. Апостолів Петра і Павла кінця XVIII століття. 

3. Солочинська церква, зведена в 1868 році. 

4. Свято-Троїце-Кирило-Мефодіївський жіночий монастир (м. Свалява). 

5. Свалявський Меморіальний комплекс.

Вночі 15 березня 1915 сталася страшна трагедія. Йшла Перша світова війна і весь час по залізниці рухалися ешелони з військами, які прямували до Східного фронту. В цей час австро-угорські війська зупинили наступ російської армії, яка впродовж вересня-жовтня 1914 оволоділа великою територією Закарпаття і майже дійшла до Сваляви вздовж річки Латориця. Це був Брусилівський знаменитий прорив.

6. Свалявський районний історичний музей (м. Свалява, вул. Головна, 33).

Експозиція музею розмістилася у двох кімнатах адміністративного будинку в центрі міста та має два відділи — історичний та етнографічний, нараховує більше 900 експонатів. 640 з них — оригінальні та датуються переважно початком ХХ ст. Тут можна побачити старовинні знаряддя праці, одяг, гумове та дерев'яне взуття, предмети рукоділля. Окрім цього, етнографічний відділ представляє інтер'єр хати з села Черник поч. ХХ ст. (це типова зрубна трикімнатна будова, яка складається з хати, сіней та комори). Архівні та ілюстративно-допоміжні матеріали, фотодокументи висвітлюють історію міста і району та розповідають про відомих місцевих культурних діячів.

7. Останки стародавнього замку IX-XIV століть на правому березі річки Латориці в районі Верецького перевалу.

8. Рекреаційний парк на горі Лиса (Поляна). 

Парк займає площу 157 гектарів та простягається від північно-східної околиці Поляни до санаторію «Сонячне Закарпаття». 

9. Острів Марта-Маргарита. 

Цей острів знаходиться на річці Латориця, що на північно-західній частині території сучасного міста Свалява, приблизно 100 метрів вниз від автомобільного мосту за течією. 

10. Обавський камінь. 

Скеляста вершина “Обавський камінь” (1007 м.) названа на честь села Обава в Мукачівському районі. Скеля висотою 80 і довжиною близько 2 м., загальною площею 1 га є кратерною частиною стародавнього вулкана. 

11. Пам’ятка природи «Блакитне озеро». 

Відпочинок в Сваляві стане чудовим завдяки озеру, вода якого має цілющі властивості. Невелике живописне озеро площею 30 га розтшоване недалеко від села Синяк в урочищі Синяк на схилі гори, на висоті 600 метрів над рівнем моря. 

12. Пам’ятка природи «Гірські породи синього кольору». 

Під вершиною гори Бус на площі 30 га розташувалась ще одна визначна пам’ятка природи Сваляви – оголені гірські породи синього кольору дольодовикового періоду. Відмінні фото на згадку гарантовані! 

13. Парк пам’яті жертвам Сталінського режиму (вул. Духновича, 26). 

Одна з визначних пам’яток Сваляви. Парк пам’яті, створений восени 1944 р., розташований на місці колись радянського концентраційного табору. 

14. Обеліск на місці розправи над демонстрантами по вул. Першотравневій. 

Кривава сутичка виникла на Первомайської площі між робітниками і жандармами, в результаті якої кілька десятків селян і робітників було поранено, а трьох убито. 

15. Обеліск на могилі лицаря. 

Під час земляних робіт в 1870 р. була виявлена могила лицаря, датована приблизно 9 століттям. 

16. Пам’ятник Гуца-Венеліну. 

Юрій Венелін (справжнє ім'я Георгій Гуца) народився 22 квітня 1802 в с. Тибава (нині Свалявського району Закарпатської області) в сім’ї священника Гуци, навчався в Ужгородській духовній семінарії, на філософському факультеті Львівського університету (куди він вступив таємно під прізвищем Венеліна), у Московській медичній академії. Слухав лекції у вищих навчальних закладах Угорщини. Український історик, філолог, етнограф, фольклорист та медик. Один з основоположників слов'янознавства в Україні та Російській імперії. Дослідник історії болгар, даків. Один з фундаторів російської болгаристики (автор першої «Граматики сучасної болгарської мови»). 

17. Пам’ятник «Загиблим воїнам-визволителям». 

Під тіньовим шатром замислених лип і дуба-велетня в центрі Сваляви знаходиться оригінальний пам’ятник партизанам, підпільникам і радянським воїнам, які загинули восени 1944 року на території району в боротьбі з фашистськими окупантами. Пам’ятник був відкритий 31 травня 1945 р.) та побудований за проектом військового інженера Князєва. 

Курорти Закарпаття чекають на Вас! 

Виберіть свій напрямок

Готелі на чорноморському узбережжі України

Узбережжя Чорного моря влітку - це чудовий сонячний край. Море швидко прогрівається, сонячний день довгий, клімат м’який. Сезон купання триває з травня до глибокої осені. Це незабутні враження та емоції, насолода від сонячних променів та морського повітря, красивих пейзажів та релаксу.

Готелі західної України

Західна Україна рясніє мальовничими куточками, що приваблюють численних туристів. Вирушайте на Захід, адже це – осередок українських традицій та звичаїв. Під час мандрів ви побачите величну архітектуру, незрівнянну природу, колоритні села та скуштуєте найсмачнішу кухню.

Готелі азовського узбережжя


Відпочинок біля Азовського моря є одним з улюблених і популярних серед наших співвітчизників і представників ближнього зарубіжжя. Доброзичливе Азовське море, теплий пісок, цілюще морське повітря, м’який клімат роблять його кращим місцем для літнього відпочинку.

Міські готелі та заміські комплекси

Сучасний заміський відпочинок - це красива природа в лісі, на березі річки або озера, азартна риболовля, водні розваги, прогулянки на велосипедах або квадроциклах. Ідеї ​​для відпочинку взимку: сауни і лазні, катання на лижах і санках, святкування Нового року, прогулянки в сосновому лісі.

ПОТРІБНО ВІДВІДАТИ

Цікаві МІСЦЯ

Українські пейзажі захоплюють та закохують в себе, надихають, сповнюючи життєвих сил. Дивовижно, але, мандруючи Україною, можна побачити та насолодитися не просто не схожими, а й насправді унікальними та несхожими ні на які інші місцини місцями.