Білгород-Дністровська фортеця

Вартість від 500 грн.
Тривалість туру: 9 годин 10 хвилин

В ЦЬОМУ ТУРІ

Ця екскурсія дозволить Вам відвідати Аккерманську фортецю, одну з найвідоміших історичних пам'яток архітектури України.

По-перше, Ви зможете насолодитися невеликою екскурсією по Одесі, пішохідна частина якої почнеться на Приморському бульварі. Тут Ви зможете побачити знамениті Потьомкінські сходи, побудовані в 1841 році, а також будівлю Міськради і знаменитий Театр опери і балету.

По-друге, дві години подорожі перенесуть Вас в Білгород-Дністровський, де Ви зможете відвідати Аккерманську фортецю. Стоячи на місці стародавнього міста Тіри, фортеця була побудована візантійцями, які назвали її Asprocastron («білий замок»). Насолоджуйтесь захоплюючою екскурсією і відмінним видом на всю фортецю.

Визначні місця:

1. Приморський бульвар - тіниста прогулянкова алея з видом на море і порт, улюблене місце відпочинку жителів Одеси і гостей міста. Бульвар вважається одним з кращих містобудівних ансамблів архітектури класицизму в Україні. На бульварі розташовані пам'ятник Дюку де Рішельє, першому губернатору Новоросійської губернії, пам'ятник Олександру Пушкіну, будівля міськради і старовинний готель Одеси - «Лондонська».

2. Білгород-Дністровська фортеця - одна з найкраще збережених на території України. Її розмір перевершує всі подібні споруди в нашій країні. Фортеця лежить на скелястому узбережжі в гирлі Дністра, неправильної форми. Фортеця раніше складалася з чотирьох дворів, кожен з яких виконував певну функцію при загальній обороні. Білгород-Дністровська фортеця - пам'ятник історії і містобудування XIII-XV століть.

Ваш гід зустріне Вас на Катерининській площі, де Ви побачите пам'ятник Катерині Великій та дізнаєтесь його історію. Потім Ви пройдете пішки на Приморський бульвар до пам'ятника першому меру Одеси - Дюку Рішельє Арманд Еммануелю. За переказами, герцог хотів побудувати нове місто, яке було би схоже на його рідний Париж. Коли Наполеон був засланий на острів Ельба в 1814 році, герцог повернувся до Франції. Коли Рішельє залишав Одесу 26 вересня 1814, практично все місто проводжало його. Пізніше герцог двічі займав пост прем'єр-міністра Франції.

Ви також дізнаєтесь про історію споруди Потьомкінських сходів. Гігантські сходи (193 сходинки) були побудовані з 1837 по 1841 роки. Їх вважають офіційним входом в місто з боку моря. Потьомкінські сходи є найбільш відомим символом Одеси. Сходи висотою 27 метрів тягнуться на 142 метра в довжину, але здається, що вони значно довші.

Ви зможете прогулятись по Приморському бульвару вздовж тінистої набережної, милуючись красою будівель та споруд початку 19 століття. У східній частині бульвару перед колонами Одеської мерії можна буде сфотографуватись біля пам'ятника поету О.С. Пушкіну. Поруч Ви побачите гармату, підняту з борта британського фрегата «Тигр», що затонув у 1854 році під час Кримської кампанії. Гармату нині встановлено навпроти будівлі Міської Ради.

Біля будівлі мерії можна буде помилуватися будівлею Музею археології (екстер'єр), в якому зберігаються унікальні експонати, знайдені в Одеській області, що належать різним культурам, включаючи колекцію золотих прикрас, що зберігаються в «Золотій коморі». Музей був заснований в 1875 році і був першим музеєм такого роду в колишній Російській імперії. Колекція включає в себе експонати різних культур, в тому числі давньогрецьких, скіфських і ранньослов'янських.

Поруч з Археологічним музеєм розташована велична будівля Одеського театру опери та балету, побудованого в 1880 році за проектом всесвітньо відомих віденських архітекторів Фельнера і Гельмера.

Потім Ви зробите комфорт-зупинку на Соборній площі перед переїздом в Білгород-Дністровський. Переїзд в Білгород-Дністровський займе близько 2 годин.

Ваш наступний візит - комплекс будівель та споруд, які збереглися від стародавнього грецького міста Тіри (6 ст. До н.е. 4 ст. Н.е.), раннього середньовічного міста Білгород (6-10 століття н.е.) до Аккерманської фортеці (12-19 ст.), розташованої на березі Дністровського лиману. Є також залишки одного відомого в Південно-Західній Україні раннього християнського храму. Це єдина середньовічна військова фортеця, яка збереглась на території Південно-Західної України. Спочатку фортеця мала 3 воріт, 20 веж, оборонну стіну, зміцнення для оборони. Залишилися і сліди турецької архітектури, такі як лазні і мінарет.

Після екскурсії у Вас буде вільний час на обід, після чого Ви повертаєтесь до Одеси.


ПРИМІТКИ:

• Розташування туалету: Соборна площа: 5 грн. з люд.; ресторан - безкоштовно для відвідувачів

• Чи можливо робити фото та відео? - Так

• Рекомендації по формі одягу: рекомендовано комфортний одяг і взуття, головний убір, що захищає від сонця.

• Валюта і обмін грошей: для оплати використовується українська гривня. Деякі сувенірні ятки приймають валюту до оплати. Обмінні пункти працюють на маршруті туру.

ВАРТІСТЬ ТУРУ
(ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КІЛЬКОСТІ УЧАСНИКІВ В ГРУПІ):


У ВАРТІСТЬ ТУРІВ ВХОДИТЬ:

послуги гіда, транспорт, вхідні квитки в фортецю

ДОДАТКОВО ОПЛАЧУЄТЬСЯ:

обід

ПОТРІБНО ВІДВІДАТИ

Цікаві МІСЦЯ

Українські пейзажі захоплюють та закохують в себе, надихають, сповнюючи життєвих сил. Дивовижно, але, мандруючи Україною, можна побачити та насолодитися не просто не схожими, а й насправді унікальними та несхожими ні на які інші місцини місцями.